Czytanie łączy pokolenia

Czytanie łączy pokolenia (24)

Biblioteka szkolna wspólnie z klasą 4c przygotowała imprezę czytelniczą pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Specjalny list do uczniów skierowała wróżka. Uczniowie wspólnie ze swoimi bliskimi mieli okazję zapoznać się z baśnią „O rybaku i złotej rybce”. Były zagadki, wspólne czytanie baśni, rozmowy o książce i ulubionych pisarzach. Dzieci losowały rekwizyty związane z baśniami, wspólnie z bliskimi rozwiązywali quizy. Pani Agnieszka prezentowała baśnie z różnych stron świata, które można wypożyczyć w szkolnej bibliotece, a na koniec zapoznała uczniów z historią książki i druku. Wszyscy uczestnicy zastanawiali się wspólnie czy książka drukowana jest w stanie konkurować z książką elektroniczną i jakie losy czekają w przyszłości książkę papierową.

Agnieszka Pomietlak, Katarzyna Klich

Galeria zdjęć