Dzień Bezpiecznego Internetu

1281 x 744 (2)

Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.

DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem

„Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem,  ksenofobią.

Szczegóły akcji  znajdują się na stronie

Nasza szkolna inicjatywa wygląda następująco:

Klasy  IV

KURS E-LEARNING 3..2..1..INTERNET! – termin grudzień 2017r.
Cel: zapoznanie z różnymi formami zagrożeń internetowych: cyberprzemoc, kontakty z osobami poznanymi w internecie, umieszczanie zdjęć, plagiat, nadmierne korzystanie z komputera i internetu.
Czas trwania: 45 minut (7 modułów)

Uczniowie po zakończeniu kursu wykonali Komiks bezpieczny internet, w formie obrazkowej zaprezentowali sieciakowe zasady bezpieczeństwa dzieci w sieci.

Klasy V-VII

FILM PLIK I FOLDER- ODKRYWCY INTERNETU- termin styczeń/luty 2018r.

Cel: zajęcia lekcyjne, które pomogą wypracować zasady bezpiecznego i mądrego korzystania z nowych technologii.

Uczniowie w formie plakatów zaprezentowali zasady prawidłowego korzystania z nowych technologii.

EDUKACJA RODZICÓW- termin styczeń/luty 2018r.

Prezentacja Internet bez przesady! Czyli, jak zapobiegać nadużywaniu internetu przez dzieci i młodzież.

Rodzice ustalili ze swoimi dziećmi zasady korzystania z internetu w swoich domach.