Dzień bezpiecznego internetu

dzień bezpiecznego internetu (7)

W dniu 10 lutego 2015r.w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.
Jest to coroczna inicjatywa Fundacji Dzieci Niczyje, w której mamy swój czynny udział.
Nasza szkoła jest członkiem OGÓLNOPOLSKIEJ KOALICJI NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI W INTERNECIE.
Odbyły się lekcje poświęcone tej tematyce. Podstawowym celem zajęć była prezentacja, jak efektywnie i bezpiecznie korzystać z sieci. Dzieci nauczyły się jak reagować na internetowe zagrożenia oraz w jaki sposób ich unikać. Poznały także zasady kulturalnego zachowania w Internecie (netykieta)

Program „Zuźka i Tunio poznają Internet” powstał z inicjatywy Fundacji Orange we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje i Fundacją Nauki i Wiedzy. Adresowany jest do uczniów klas II-IV szkół podstawowych. Ideą zajęć jest zapoznanie dzieci z podstawowymi mechanizmami funkcjonowania sieci oraz propagowanie bezpiecznego i efektywnego korzystania z Internetu. W tym celu odwołano się do metody edukacji przez zabawę, wykorzystując m.in. lubiane przez dzieci kreskówki i łamigłówki. Głównym elementem scenariusza są kreskówki, prezentujące przygody Zuźki i Tunia – dwójki młodych internautów. Nasi uczniowie ucząc się świetnie się bawili.