Głośne czytanie w klasach pierwszych

IMG_20180411_112213

„Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie”

W myśl hasła Fundacji ABC XXI – Cała Polska Czyta Dzieciom uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w głośnym czytaniu wierszy Juliana Tuwima. Mimo iż początkowo dzieci zgodnie twierdziły, że sylwetka Pana Juliana nie jest im znana, ale gdy usłyszały tytuły jak:”Lokomotywa”, „Zosia Samosia” czy „Okulary” od razu recytowały całe fragmenty z pamięci. Utwory znane dzieciom od kilku pokoleń wzbudziły w pierwszakach wile pozytywnych emocji. Na zakończenie odczytana została „Lokomotywa”, a uczniowie mieli za zadanie uważnie słuchać. Musiały bowiem uzupełnić poszczególne wagony z papieru przygotowane przez bibliotekarza. Wielu uczniów bez błędu odgadywało, jaką zawartość w miała odczytana wcześniej „Lokomotywa”.

Galeria zdjęć