Jubileuszowe wręczenie Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego

Wręczenie nagrody (12)

Już po raz 25, szacowne grono znawców literatury dla dzieci i młodzieży przyznało Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Nagroda główna przypadła Justynie Bednarek za książkę „Pan Kardan i przygoda z vetustasem”. Jury przyznało także dwa wyróżnienia, a otrzymali je Adam Wajrak za książkę „Lolek” oraz Marta Guśniowska za książkę „A niech to gęś kopnie”. Po raz kolejny uczniowie oświęcimskich szkół oraz szkół noszących imię Kornela Makuszyńskiego, zadecydowali o przyznaniu nagrody publiczności. Ta prestiżowa nagroda, bo przyznana przez czytelników trafiła do Konrada Tomasza Lewandowskiego za książkę „Szatan i spółka. Dalsze przygody szatana z siódmej klasy”. Całą galę, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Galeria Książki uświetnił występ muzyków z Młodzieżowego Domu Kultury oraz przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Bajka”. Na zakończenie, jak na prawdziwe przyjęcie urodzinowe przystało, organizatorzy częstowali wspaniałym tortem.

A. Pomietlak

Galeria zdjęć