Konkurs „NO PROMIL – NO PROBLEM”

LOGO_XII_edycji_2019

Zapraszamy  i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez „Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Solny Gwarek” w ramach kampanii społecznej: „No Promil – No Problem”.

Tematem konkursu jest przedstawienie sytuacji, prawdziwej lub wyobrażonej, w której będzie wykorzystane przesłanie płynące z kampanii społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM. Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych za kierownicą oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców. Działania kampanijne mają zwiększyć świadomość dzieci i młodzieży o odpowiedzialności za życie własne i cudze, a także  zmniejszyć liczbę wypadków samochodowych spowodowanych przez osoby będące w stanie nietrzeźwym.

Praca indywidualna może być:

1. Literacka:np.: opowiadanie, reportaż, wywiad, wiersz, pamiętnik, list, esej, opis wydarzeń na podstawie relacji przekazanych przez bliskich, przyjaciół, znajomych itp. Prace mogą być wzbogacone ilustracjami i zdjęciami.
  2. Multimedialna np.: prezentacja, film, wywiad, nagranie audycji radiowej,  słuchowiska, piosenki, hymnu,  stworzenie albumu multimedialnego – technika dowolna.  Praca multimedialna powinna być wykonana techniką umożliwiającą jej odtworzenie na standardowym komputerze,  przy użyciu powszechnie dostępnego, bezpłatnego oprogramowania. Rozmiar pracy nie może przekraczać 700 MB, a czas jej odtwarzania 5 minut.
  3. Plastyczno-techniczna: np.: album, gazetka,  projekt plakatu, komiks, instalacja przestrzenna itp. Technika plastyczna dowolna (farba, tusz, kredka, batik, witraż, collage, wyklejanie, techniki własne)

Prace należy składać u swoich wychowawców w terminie do 25 października 2019 r. łącznie ze stosownymi  zgodami rodziców/ prawnych opiekunów. Szczegółowe informacje i wzory formularzy znajdują się gabinecie pedagogów oraz w regulaminie konkursu na stronie: https://drive.google.com/file/d/1128IEOPX3AI0FOoHXIwQhDxvlfwlRatH/view?usp=sharing

CZEKAJĄ CIEKAWE NAGRODY !