Ognisko z kiełbaskami i „Pociąg do wolności” – Noc Bibliotek za nami!

Noc Bibliotek 2018 (23)

Tegoroczna Noc Bibliotek ogłoszona na dzień 9 czerwca, w naszej szkole odbyła się w Dzień Dziecka. 30 najlepszych czytelników i działaczy aktywu bibliotecznego zebrało się w godzinach wieczornych, aby uczestniczyć w niezapomnianej nocy. Wspólna kolacja odbyła się na podwórku szkolnym, a towarzyszyło jej pieczenie kiełbasek i wielkie ognisko. Wiadomo jednak. że obecna aura lubi płatać figle, dlatego po godz. 21 musieliśmy ewakuować wszystkich uczestników do budynku szkoły z powodu burzy i ulewnego deszczu. Dla wielu była to duża dawka emocji. Burza jednak nie była dla nas „straszna”, ponieważ uczniowie ten czas wykorzystali na rozgrywki piłkarko-siatkarskie na sali gimnastycznej. Późnym wieczorem, aby trochę wyciszyć emocje uczestnicy podzieleni na grupy tworzyli „Pociąg do wolności”. Po wieczornej toalecie ok. godz. 24 część uczestników w śpiworach oglądała film „Tarapaty” zaproponowany przez organizatora akcji ogólnopolskiej. Ci. którzy mieli jeszcze duży zapas sił, ponownie wykorzystali je na zajęciach sportowych. Kilkanaście minut po północy wszyscy uczestnicy udali się na zasłużony odpoczynek.