Spotkanie z chirurgiem

Uczniowie naszej szkoły kochają ruch. Nie zawsze rozumieją, że aktywność fizyczna, aby przynosiła pożądane efekty, musi odbywać się w miejscach do tego przeznaczonych, w miejscach bezpiecznych.
Uczestnicy zajęć ruchowych muszą pamiętać, aby dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Powinni wiedzieć, na jakie sytuacje narażają się, kiedy zapominają o zachowaniu bezpieczeństwa.
W dniu 11.12.2013 w naszej szkole odbyło się spotkanie z lekarzem chirurgiem dr Jarosławem Łucką. Miało ono na celu uświadomienie dzieciom następstw nieszczęśliwych wypadków. Pan doktor zachęcił dzieci do aktywności ruchowej. Przypomniał zasady zdrowego odżywiania, aby organizm mógł się prawidłowo rozwijać. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć narzędzi chirurgicznych, założyć strój chirurga, mogły praktycznie przekonać się, jak udzielić pierwszej pomocy.
Uczniowie bawili się świetnie, Pan Doktor wprowadził atmosferę twórczej współpracy, było radośnie, z humorem, wesoło. Wypowiedzi dzieci świadczyły, jak wiele skorzystały z tych zajęć.
Zajęcia przeprowadzone w sposób łatwy, lekki i przyjemny, z użyciem profesjonalnych narzędzi chirurgicznych odniosły większy skutek niż niejedna nudnawa pogadanka.
Panu Doktorowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i twórczy wkład w propagowanie zdrowego stylu życia.