Spotkanie z górnikami w Galerii Książki

Spotkanie z górnikami (6)

7 grudnia uczniowie klasy 4b i 4c uczestniczyli w spotkaniu z górnikami. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI.

Dzięki projekcji filmowej i przygotowanej przez górników prezentacji czwartoklasiści poznali tajniki pracy górnika. Dzieci obejrzały także przedstawienie przygotowane przez swoich rówieśników, wysłuchały (przekazanej gwarą śląską) opowieści o św. Barbarze – patronce górników, poznały legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni.

Nowe wiadomości uczniowie sprawnie wykorzystali podczas rozwiązywania zagadek przygotowanych przez pracowników biblioteki.

W finale nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego GÓRNICZE SKARBY GÓRNEGO ŚLĄSKA. Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces, zajęli czołowe miejsca:

I miejsce – Bartosz Oczkowski (klasa 4c)

II miejsce – Wiktoria Boroń (klasa 4 b)

Wyróżnienie otrzymała praca Teresy Szymeczko – uczennicy klasy 4 b.

Laureaci zostali uhonorowani dyplomami, medalami, nagrodami rzeczowymi; wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodkie upominki i czapeczki-mikołajki.

Katarzyna Klich