Święto Komisji Edukacji Narodowej

14_10_dzien_nauczyciela

„Kto uczniem nigdy nie był, ten mistrzem też nie będzie” – pod takim hasłem uczniowie klas szóstych podejmowali przybyłych w Dniu Komisji Edukacji Narodowej gości. Było nam niezmiernie miło, że w murach naszej szkoły mogły się spotkać kolejne pokolenia Nauczycieli, Rodziców i Sympatyków „Jedenastki”.
Pierwsza część spotkania przygotowana przez uczniów była bardzo nowoczesna. Ze szkolnego studia telewizyjnego śledziliśmy na gorąco życie szkoły: pielgrzymkę pokutną niesfornych uczniów, których sumienie w tym wyjątkowym dniu zmobilizowało do publicznego wyznawania win, sondę na głośnym szkolnym korytarzu „ Czy chciałbyś w dorosłym życiu zostać nauczycielem?” czy wywiady o uczniowskich marzeniach. Obyło się też szybkie, modelowe i bardzo nowoczesne szkolenie „uczniowskiej rady pedagogicznej”. Okazało się, że częste używanie przez nauczycieli słów: „cool” czy „super” rozwiązałoby wiele szkolnych problemów. Te zabawne punkty programu przeplatane były sympatycznymi piosenkami, a ukoronowaniem akademii były gorące i szczere życzenia dla wszystkich uczestników procesów edukacji kierowane przez Dyrekcję, uczniów i zaproszonych gości.
Po akademii miało miejsce krótkie spotkanie, podczas którego przy filiżance kawy popłynęły rozmowy, wspomnienia i nadzieje na jak najlepszą przyszłość naszej edukacji…