Targi europejskie

DSCF8558

30 kwietnia w  naszej szkole odbyły się Targi Europejskie. Uczniowie klas 4d,5a, 5b, 5c i 6b podzieleni na zespoły prezentowali wybrane państwa Europy i znanych pisarzy pochodzących z tych krajów. Wszystko rozpoczęło się od przygotowania stanowisk na których były wyeksponowane pięknie wykonane flagi, budowle i potrawy charakterystyczne dla danego państwa. Następnie uczniowie klasy 4d prezentowali najważniejsze informacje o Uni Europejskiej. Później poszczególni uczniowie przedstawiali najważniejsze informacje o wskazanym państwie, opowiadali o budowlach i prezentowali książki znanych pisarzy pochodzących z tych krajów. Później prezentowana była potrawa charakterystyczna dla tego kraju samodzielnie przygotowywana przez uczniów np.  sałatka grecka, gaspachio, włoska pizza i apfelstrudel.  Na zakończenie uczniowie rozdali widzom samodzielnie przygotowane  małe flagi państw i  ulotki o tym kraju.

Dzieci włożyły bardzo dużo pracy w realizację tego projektu co w niewielkim stopniu odzwierciedlają zdjęcia.