Turniej literacki „W magicznym świecie baśni Andersena”

Turniej literacki (1)

W czasie trwania Tygodnia Bibliotek, uczniowie klas 3 zmierzyli się w turnieju literackim „W magicznym świecie baśni Andersena”. Każda klasa miała wytypować 3-osobową drużynę, która będzie ich reprezentować w turnieju. Uczniowie mieli przeczytać 5 baśni Andersena wskazanych przez organizatora konkursu czyli bibliotekę szkolną. Turniej obejmował 6 konkurencji: krzyżówkę, puzzle, pytania z treści baśni oraz życiorysu autora, łamigłówkę ortograficzną oraz dopasowanie tytułu do fragmentu baśni. Ale jak to w teleturnieju, nie zabrakło również konkurencji sportowej. Drużyny poradziły sobie we wszystkich konkurencjach fantastycznie. Zadaniem dodatkowym dla klasy było przygotowanie plakatu promującego czytanie baśni Andersena. Po zaciętej rywalizacji, przy wspaniałym dopingu publiczności, ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce ex aequo drużyny z klas 3a i 3b

II miejsce drużyna klasy 3d

III miejsce drużyna klasy 3e

Wyróżnienie dla drużyny z kl. 3c

Wszystkim serdecznie gratuluję.

A. Pomietlak

Galeria zdjęć