Tydzień Kultury Języka Polskiego

konkurs (1)

W dniach 14-18 maja 2018r. odbędzie się Tydzień Kultury Języka Polskiego. W ramach tego tygodnia odbędą się następujące wydarzenia:

14 maja (poniedziałek) Dzień Kultury Dworskiej, w tym dniu wszyscy uczniowie posługują się piękną,staranną polszczyzną i szczególnie wyszukanym językiem.

15 maja (wtorek) konkurs ortograficzny dla klas 4-5 oraz 6-7

16 maja (środa) konkurs wiedzy o języku polskim dla klas 6 i 7 (oddzielnie)

17 maja (czwartek) konkurs „W świecie baśni” dla klas 4

17 maja (czwartek) konkurs „Z wizytą na Olimpie” dla klas 5

18 maja (piątek) o godz.10:45 -podsumowanie projektu i ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych konkursach.

Mamy nadzieję,że Tydzień Kultury Języka Polskiego okaże się wielkim świętem, nie tylko samego języka polskiego, ale przede wszystkim świętem kultury i tradycji naszego kraju. Chętnych do udziału w konkursach zapraszamy do zgłaszania się do nauczycielek języka polskiego.

Serdecznie zachęcamy do udziału uczniów klas IV -VII. Czekają na Was atrakcyjne nagrody i dyplomy.