Uroczyste zakończenie roku szkolnego

23 czerwca zakończył się rok szkolny 2016/17. W tym dniu o godz. 8:00 i 10:00 odbyły się uroczyste akademie w poszczególnych grupach wiekowych.

Najpierw Pani Dyrektor  Danuta Skrzypecka wręczyła wyróżniającym się uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a także odczytała nazwiska dzieci, które zostały wpisane do złotej księgi za świetne wyniki w nauce i zachowaniu. Następnie grupa teatralna zaprezentowała przedstawienie pt. „O Żaczku Szkolaczku”. Żaczek Szkolaczek jest kujonem. Na co dzień mieszka za tablicą i czasem pomaga tym, którzy się źle uczą. „Ja jestem Żaczek Szkolaczek,/jestem szkolnym duszkiem/ mam ci ja czarny kubraczek/ i piórko za uszkiem –przedstawia się grzecznie. Rok szkolny właśnie dobiegł końca. Globus z tęsknoty za dziećmi od rana ma migrenę: „Tyle się napłakałem już dzisiaj od rana, że mi prawie zabrakło wody w oceanach”. Wraz z Globusem i Tablicą, Żaczek knuje spisek, by odwołać wakacje. Słonecznik radzi, by udali się do Słońca po pomoc… Przedstawienie bardzo się podobało i dzieciom, i dorosłym. Pani dyrektor podziękowała za występ i życzyła wszystkim zebranym radosnych i bezpiecznych wakacji.

Po części artystycznej uczniowie i wychowawcy udali się na spotkania w salach. Rok szkolny 2016/2017 przeszedł do historii.