VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

konkurs (1)

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież  do wzięcia udziału w konkursie ortograficznym  pt. „Po polsku o historii” Niech wspólne wczytywanie się w teksty poświęcone bohaterom i wydarzeniom historycznym stanie się okazją do refleksji nad językiem polskim.  Spróbujmy zorganizować święto historii i języka ojczystego, proponujmy szlachetne współzawodnictwo.

VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” w roku szkolnym 2018/2019 będzie się odbywać w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI szkoły podstawowej, klasy VII – VIII szkoły podstawowej.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim.

Etap  szkolny odbędzie się we wtorek, 9. października 2018 roku, godz. 13:00

Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek języka polskiego do 5 X

Szczegóły konkursu dostępne na stronie http://www.dyktando.hostingasp.pl

ORGANIZATORZY:

Fundacja „Zawsze Warto”