VI Dyktando Niepodległościowe

1

W dniu 9 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do etapu szkolnego VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” organizowanego przez Fundację „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów. To wyjątkowy projekt edukacyjny, w którym biorą udział uczniowie z sześciu województw. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii  i refleksji nad językiem ojczystym.  W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

Punktualnie o godz. 13:00 dzieci rozpoczęły pisanie dyktanda w dwóch grupach wiekowych – -klasy IV-VI  oraz VII-VIII. Aby awansować do etapu wojewódzkiego, trzeba uzyskać co najmniej 75% punktów możliwych do zdobycia. Wyniki już wkrótce.

                                                                                                   Wioleta Guzdek