Wspomnień czar… zielona szkoła – Łazy 2017

zielona szkoła Łazy (31)

W tym roku postanowiliśmy zorganizować wypoczynek  w miejscowości Łazy w województwie zachodniopomorskim.  Nie mogliśmy się doczekać 5 czerwca, bo w tym dniu wyruszaliśmy w ekscytującą podróż nad morze, aby przeżyć fantastyczną przygodę podczas zielonej szkoły.

Bałtyk przywitał  nas serdecznie, jak dobry przyjaciel – ciepło i… słono. Już w pierwszym dniu pobytu poszliśmy przywitać się z morzem i podziwialiśmy jego urzekające piękno.

Zakwaterowano nas w ośrodku  „Posejdon”, gdzie czekały na nas nie tylko ładne pokoje, ale przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel ,boiska do piłki nożnej, koszykowej, siatkowej oraz basen .

Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami        i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę.  Podczas pieszych wędrówek mieliśmy okazję poznać  miejscowość oraz najbliższą okolicę. Jedną z większych atrakcji turystycznych w pobliżu Łazów jest jezioro Jamno, dawna zatoka morska oddzielona dziś od morza mierzeją. Jezioro połączone jest z morzem Kanałem Jamneńskim. Przy jeziorze znajdują się przystanie i wypożyczalnie sprzętu pływającego. Na przystani żeglarskiej Klubu Morskiego „Tramp”, przy 140-metrowym pomoście funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerów wodnych. W sezonie wyrusza  stąd w rejs po jeziorze stateczek wycieczkowy  „Mila”.

Byliśmy na dwóch wycieczkach, pierwszej w Mielnie, dokąd pojechaliśmy uroczą „ciufcią”na kołach,        a druga-to  wyjazd do Kołobrzegu. Tam największą atrakcją okazał się rejs po morzu statkiem  „Pirat”.

Codziennie chodziliśmy nad morze, kąpaliśmy się pod opieką ratownika, pana Artura Nagiego, graliśmy w piłkę, organizowaliśmy różne konkursy i rozgrywki sportowe. Bardzo lubiliśmy też kąpiele w basenie    i dyskoteki. Do codziennych obowiązków należała też nauka, której poświęciliśmy dużo czasu. Najbardziej cieszyła nas oczywiście nauka przez zabawę. Kim są Posejdon i Prozerpina, dowiedzieliśmy się podczas „chrztu” morskiego, który od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Po wizycie nad morzem pozostają wspomnienia i żal, że czas upływa tak szybko.  Za rok znowu będziemy oddychać świeżym, morskim powietrzem, słuchać szumu morskich fal i poczujemy złocisty piach pod stopami.  W  naszej pamięci pozostaną wspomnienia, niezapomniane wrażenia, no i oczywiście nowi przyjaciele, z którymi będziemy wspominać przygody z zielonej szkoły.

                                       Do zobaczenia!

Galeria zdjęć