Wycieczka klas trzecich po Oświęcimiu

19249966_1790291794333927_483811668_o

13 czerwca klasy 3a, 3b i 3e wybrały się na wycieczkę po Oświęcimiu. Zwiedzanie zaczęliśmy od spotkania z Panem przewodnikiem i wysłuchania historii miasta. Pod budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dowiedzieliśmy się na czym polega praca strażaka. Dzieciaki mogły wsiąść do wozu strażackiego i przymierzyć hełmy. Następnie udaliśmy się do Klasztoru Sióstr Serafitek, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum bł. Małgorzaty Szewczyk, piękne ogrody i Kościół. Po krótkim przystanku przy grobie Nieznanego Żołnierza i Kościele Wniebowzięcia NPM, udaliśmy się do Synagogi. Chłopcy, aby wejść do środka, musieli założyć specjalne nakrycia głowy,jarmułki. Nie zabrakło krótkiej przerwy na lody. Wracając zatrzymaliśmy się przy Kościele Salezjańskim i Urzędzie Miasta. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała.

Galeria zdjęć