Hokej na lodzie

unia

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 11 w Oświęcimiu informuje o naborze do klasy I i IV sportowej na rok 2023/2024 o profilu hokeja na lodzie i unihokeja po ogłoszeniu zarządzenia Prezydenta Miasta Oświęcim.

W naszej szkole od 35 lat działają klasy sportowe o profilu hokeja na lodzie. Drugim sportem wiodącym od dwóch lat jest również unihokej, młoda dyscyplina, która ma coraz więcej zwolenników. Treningi w klasach sportowych prowadzone są wg programów szkolenia dla danych dyscyplin, a  oprócz tego dzieci biorą udział w meczach i turniejach, które organizuje Uczniowski Klub Hokejowy Unia Oświęcim. Dzieci z klas I-III mają zajęcia cztery razy w tygodniu, na które dowożone są autobusem pod opieką nauczycieli i trenerów zatrudnionych w naszej szkole. Zajęcia mają na celu naukę jazdy na łyżwach i opanowanie podstawowych elementów mini hokeja. Dzięki pomocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i licznych sponsorów Klub bezpłatnie wypożycza dzieciom łyżwy i sprzęt ochronny. Dzieci uczestniczą w licznych turniejach mini hokeja organizowanych przez Kluby z Małopolski i Śląska. Największymi sukcesami naszych uczniów to zdobycie I i II miejsca w międzynarodowych Mikołajkowych turniejach w Krynicy i zajęcie III miejsca w turnieju Czerkawski Cup, którego finał rozgrywany jest na Stadionie Narodowym w Warszawie. Klasy IV – VIII mają treningi codziennie, a plan lekcji i treningów jest ze sobą skorelowany. Dzieci ze starszych klas biorą udział w rozgrywkach ligowych w okręgach Małopolskim i Śląskim. Regularnie kwalifikujemy się do finałów Mistrzostw Polski zdobywając w nich wysokie miejsca. W ostatnim sezonie drużyna Młodzika (8 i 7 klasa) zdobyła Mistrzostwo Polski w finale, który był rozgrywany na naszym lodowisku. Wielu naszych wychowanków reprezentowało również nasz kraj występując w  młodzieżowych reprezentacjach kraju.

W najbliższej przyszłości planujemy wymianę z zaprzyjaźnionym Klubem z zachodniej Francji Anglet w ramach programu Erasmus +. Po ukończeniu szkoły podstawowej dzieci mogą dalej kontynuować swoją sportową przygodę w Szkole Mistrzostwa Sportowego, a sięgając jeszcze dalej w Uniwersyteckiej drużynie, która powstała w ubiegłym sezonie przy naszej Uczelni.

Serdecznie zapraszamy!

IMG_7422 IMG_8067 IMG_8053 IMG_7487 IMG_7447

https://www.youtube.com/watch?v=jKqs2k0jgsolink do meczyku mini hokeja

https://www.youtube.com/watch?v=RT-cY-_Q8Io link do filmu o UKH

Informacja dla rodziców – uzupełnienie drużyny w klasie 4

Zgoda rodzica próby sprawnościowe

Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły tel. 33 8445691 lub trenerem panem Wojciechem Stachurą tel. 504 450 442.