22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

W naszej szkole Dzień Ziemi trwa baaaaardzo  długo. Zaczęliśmy już przed świętami uczestnicząc w akcji organizowanej przez Urząd Miasta – Sprzątanie Świata.  Co jeszcze nas czeka?

Konkursy – organizowane w ramach projektu Akcja Popularyzacja pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Uniwersytetu Śląskiego.

UWAGA – każdy konkurs ma inny termin nadsyłania prac.

TEMATY KONKURSÓW:

I.                   Esej – Jestem Greta – moje małe sukcesy w zapobieganiu zmianom klimatu

II.                Esej – Eko Silesia. Co zrobić by Śląsk był zielony

III.             Fotograficzny – Obiektywem w chmury!

IV.             Fotograficzny – Rzadki gość – śnieg

V.                Plastyczny – „Nie ma, nie ma wody na pustyni” – zmiany klimatyczne na naszych oczach

VI.             Plastyczny – Mój zielony dom. Jak zamienić beton w puszczę

VII.          Plastyczny – Recykling w sztuce. Jak z niczego stworzyć arcydzieło

VIII.       Plastyczny – Stwórz dom dla naszych małych przyjaciół, czyli jak chronić faunę

IX.             Plastyczny – W naturze drzemie siła – odnawialne źródła energii

X.                Plastyczny – Zagraj z przyrodą

REGULAMIN I SZCZEGÓŁY POSZCZEGÓLNYCH KONKURSÓW ZNAJDUJĄ SIĘ W LINKU: https://us.edu.pl/wydzial/wnp/wspolpraca/projekt-akcja-popularyzacja/

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji – zapytaj nauczycielki biologii lub chemii

2.      Udział w e-lekcjach dotyczących zanieczyszczeń powietrza w ramach Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Uczniowie klas 5-8 będą brali udział w trzech wybranych przez siebie kursach i zdobywali certyfikaty. Zaliczenie trzech e-lekcji = zdobycie certyfikatów = ocena bardzo dobra (klasy 7 z chemii, klasy 5,6,8 z biologii). O szczegóły zapytaj swoją nauczycielkę biologii lub chemii.

3.      Wystawa lapbooków dotycząca zanieczyszczeń powietrza oraz odnawialnych źródeł energii, które zostały już wykonane przez uczniów klas 7.

4.      Każdą z klas 4-8 zapraszamy do przygotowania stroju z przedmiotów z recyklingu. Reprezentant lub reprezentantka każdej klasy będzie prezentowała wykonany strój w piątek 29 kwietnia. Praca zostanie oceniona w ramach konkursu „Klasa z Klasą”.

5.   Jeśli lubisz gry typu memory – mamy również coś dla Ciebie. Baw się i ucz w grze Ekobohater  https://esa.nask.pl/ekobohater

LICZYMY NA WASZE ZAANGAŻOWANIE I ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY!!!