Akcja “Czytamy z Koziołkiem”

Projekt 1

W ramach innowacji czytelniczej klasy 3a i 3b wzięły udział w akcji “Czytamy z Koziołkiem – literacka zabawa dla szkół” . Organizatorem akcji była Miejska Biblioteka Publiczna Galeria Książki w Oświęcimiu. Zadaniem klas było przeczytanie 1 książki z listy podanej przez organizatora akcji, a następnie w ciekawy sposób zaprezentowanie jej, aby zachęcić do czytania uczniów z partnerskiej szkoły uczestniczącej w akcji. Klasa 3a przeczytała książkę Barbary Gawryluk – Zuzanka z pistacjowego domu, a następnie w formie lapbooka zachęciła do lektury uczniów z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kudowie Zdroju. Klasa 3b zapoznała się z treścią książki Adama Wajraka – Lolek. Swoje spostrzeżenia z lektury zaprezentowała uczniom ze Szkoły Podstawowej w Prabutach. Teraz czekamy na odpowiedz innych szkół, jakie książki polecają nam przeczytać.