Bezpłatna pomoc prawna

Szanowni Państwo,

w ramach współpracy z powiatem oświęcimskim, w związku z powierzeniem naszej organizacji prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji zwracamy się z prośbą o pomoc przy rozpowszechnieniu informacji o możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej przez mieszkańców powiatu.

Na naszej stronie internetowej www.dogma.org.pl pod linkiem https://dogma.org.pl/lokalizacje/powiat-oswiecimski/ znajdują się wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie powiatu.

Będziemy wdzięczni za ich udostępnienie i rozpowszechnianie na Państwa stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Informujemy, iż punkty nieodpłatnej pomocy prawnej/nieodpłatnych porad obywatelskich działają w trybie stacjonarnym.

Harmonogram pracy wszystkich punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego dostępny jest pod adresem:

https://bip.malopolska.pl/oswiecimski,a,2071385,lokalizacja-i-harmonogram-pracy-punktow-nieodplatnej-pomocy-prawnej-w-2022-r.html

Na poradę trzeba się umówić telefonicznie pod nr tel. Urzędów Miast/ Powiatów dostępnych na stronie danego Miasta/ Powiatu.

Na stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

Do maila załączamy informator: Jak skorzystać z pomocy prawnej, obywatelskiej i nieodpłatnej mediacji.

Przygotowaliśmy również informator w jęz. ukraińskim w związku z napływem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uchodźców wojennych z terenów broniącej się przed inwazją rosyjską Ukrainy. Chcielibyśmy upowszechnić wśród uchodźców informację  o systemie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz o przysługujących im prawach i obowiązkach.

Liczymy na Państwa pomoc i prosimy Państwa o dalsze udostępnianie przesłanych materiałów na swoich stronach internetowych i mediach społecznościowych.

Zachęcamy także do śledzenia naszego profilu na fb https://www.facebook.com/stowarzyszeniedogma  oraz strony internetowej http://dogma.org.pl/.

Stowarzyszenie “DOGMA”

40-074 Katowice, ul. Raciborska 48/2

tel. 32 557 51 83