Czerkawski Cup 2019

IMG_6599

Po raz trzeci z rzędu nasz drużyna mini hokeja awansowała do finału ogólnopolskiego turnieju Czerkawski Cup, który odbył się 18.02.2019 w Warszawie na Stadionie Narodowym. Po turniejach kwalifikacyjnych, w których brało udział 26 drużyn z całej Polski do Finału zakwalifikowało się 9 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Nasi zawodnicy rozpoczęli od meczu z Zagłębiem Sosnowiec, które uchodziło za jednego z faworytów do wygrania całego turnieju. Potwierdzili swoje aspiracje wygrywając z nami 8-3. Drugi mecz naszych dzieci był bardzo emocjonujący, przeciwnikiem był Łódzki Klub Hokejowy, który w zeszłym roku wygrał cały turniej. Mimo ambitnej gry przegraliśmy 1-3. Ostatni mecz z naszym odwiecznym rywalem drużyną MOSM Tychy był prawdziwym popisem młodych Unitów. Wielka ambicja i zaangażowanie poparte niezłymi już umiejętnościami hokejowymi dały nam zwycięstwo 5-1 i prawo gry o 5 miejsce w turnieju. W ostatnim meczu przeciwnikiem była drużyna Legii Warszawa, którą pokonaliśmy po zaciętym meczu 3-2. Gratulujemy naszym najmłodszym hokeistom zajęcia 5 miejsca w Polsce, dla dzieci z rocznika 2009 i młodszych. Pod uwagę należy wziąć fakt, że mieliśmy na turnieju jedną z młodszych drużyn w całej stawce. Najmłodszym zawodnikiem naszej drużyny był Piotr Fornagiel roczni 2012. Sklad – Stachura Marcin – Połącarz Jan, Kusak Piotr, Dziędziel Wiktor, Wróbel Mikołaj, Szczypka Kamil Pasternak Adam, Kramarczyk Franciszek, Maciejczyk Marcel, Furman Karol, Krzemień Szymon, Bugański Alan, Sibik Nadia, Fornagiel Piotr

Trenerzy – Piecha Robert, Gałuszka Małgorzata

Dzieci są uczniami oświęcimskich szkół i przedszkoli, a większość z nich uczęszcza do SP nr 11, w której funkcjonują klasy sportowe o profilu mini hokeja na lodzie.

Galeria zdjęć