Czy media społecznościowe SZKODZĄ czy POMAGAJĄ komunikacji między ludźmi? – konkurs na najlepszą infografikę

baner_infografika-1536x1023

 

MCDN Ośrodek w Tarnowie zaprasza uczniów klas 7 – 8 szkół podstawowych województwa małopolskiego wraz z nauczycielami do uczestnictwa w konkursie: „Czy media społecznościowe SZKODZĄ czy POMAGAJĄ komunikacji między ludźmi? Konkurs na najlepszą infografikę”.

Cele konkursu wpisują się w podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024, a zwłaszcza w dążeniu do wspierania rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie oraz poprawnego metodycznie wykorzystywanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie w dowolnie wybranym programie graficznym infografiki o walorach edukacyjnych będącej odpowiedzią na postawione w tytule konkursu pytanie ”.

Na uczestników czekają cenne nagrody!

Konkurs realizowany jest w ramach cyklu działań Cyberświadomi, realizowanych pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. 

Koordynacja konkursu:
Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Ośrodek w Tarnowie
Arkadiusz Nalepka – nauczyciel konsultant MCDN
tel. 014 688 88 10 wew. 128
e-mail: a.nalepka@mcdn.edu.pl

HARMONOGRAM:
Do dnia 17 listopada 2023 r. – złożenie deklaracji uczestnictwa w konkursie przez szkołę.
23 listopada 2023 r. – rozstrzygnięcie konkursu na etapie szkolnym – wyłonienie 1 lub 2 prac do etapu finałowego.
24 listopada 2023 r. – nadsyłanie prac do etapu finałowego przez szkołę. Wersję cyfrową można udostępnić lub przesłać na adres: konkursymcdn@gmail.com
Do 14 grudnia 2023 r. – rozstrzygnięcie konkursu na etapie finałowym.
14 grudnia 2023 r. – wręczenie nagród w trakcie debaty oksfordzkiej organizowanej w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Ośrodek w Tarnowie pt. „Rozwój mediów społecznościowych przyniósł nam więcej szkód niż pożytku” przy współpracy z Tarnowską Ligą Debatancką.

Więcej informacji znaleźć można w REGULAMIN-KONKURSU-NA-NAJLEPSZA-INFOGRAFIKE

 

https://mcdn.edu.pl/czy-media-spolecznosciowe-szkodza-czy-pomagaja-komunikacji-miedzy-ludzmi-konkurs-na-najlepsza-infografike/