Czym zajmuje się smokologia?

w-krainie-smokow

Tym razem Mali Odkrywcy zapoznali się z historią smoków. Dzięki uprzejmości Pań Alicji Dobrzańskiej i Marzeny Tadeusz z filii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu, uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać wszelkiego rodzaju smoki pochodzące z różnych kontynentów naszego globu. Chociaż wszystkie noszą miano smoków, to różnią się kolorem, wyglądem, historią i posiadanymi mocami. Rozróżniamy smoki europejskie, azjatyckie, australijskie – podobne do kangurów oraz amerykańskie. Każdy z nich ma niebywałą historię. Pojawiają się w podaniach, legendach, wierzeniach i horoskopach, w literaturze – tej dziecięcej również. Któż z nas nie zna Smoka Wawelskiego czy Bazyliszka. Po wspaniałej prezentacji, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w quizach, krzyżówkach i zgadywankach. Uczniowie zapoznali się z literaturą na temat smoków, dostępną także w naszej bibliotece oraz wysłuchali fragmentów książki “Porwanie Baltazara Gąbki”, w której głównym bohaterem jest smok wawelski.

Agnieszka Pomietlak