Dzień szwedzki w bibliotece szkolnej

bty

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, nasza biblioteka dzień 10 października ogłosiła dniem ze szwedzką książką dla dzieci i młodzieży. Uczennice z klasy 5d przygotowały flagi szwedzkie, a klasy 1a i 3b miały okazję uczestniczyć w lekcji poświęconej poznaniu jednego z krajów bałtyckich. Uczniowie poznali jedną z bohaterek powieści dziecięcych – Pippi Pończoszankę oraz jak żyją ludzie w Szwecji. Poznali sylwetki szwedzkich pisarzy, w tym najbardziej znaną dzieciom Astrid Lindgren. Zaprzyjaźniona z naszą szkolną biblioteką – Miejska Biblioteka Publiczna, przekazała na tę okoliczność dość znaczny zbiór książek dla młodego czytelnika, pisane w języku szwedzkim. Uczniowie mieli jedyną okazję sprawdzić czy język szwedzki bardzo różni się od naszego.

Następne spotkanie już w najbliższy wtorek, tym razem książki pochodzące z Danii.

Serdecznie zapraszam

A. Pomietlak

Galeria zdjęć