Jasełka 2016

jaselka-2016-14

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami. To wydarzenie można było podziwiać 16 grudnia 2016r. w dwóch odsłonach: rano dla uczniów, o godzinie 17:00 – dla dorosłych w sali gimnastycznej. Zaprosiliśmy wielu zacnych gości, a odwiedzili nas m.in. pani Maria Pędrak- wiceprezydent miasta Oświęcim, pani Barbara Rokowska- dyrektor Zarządu Szkół i Przedszkoli Miejskich, Rodzice, Nauczyciele oraz Sympatycy szkoły.

Przedstawienie było pełne refleksji i nie pozwalało pozostać obojętnym widzowi. Uczestnicy śpiewali, grali na instrumentach( waltornia, klarnet, dzwonki, trójkąty, gitara, keybord), tańczyli, recytowali. Nie zabrakło tradycyjnych obrazów – Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia, aniołów, diabłów, Heroda, pastuszków oraz Trzech Królów. Widzowie tłumnie wypełniający salę gimnastyczną w skupieniu słuchali i obserwowali zachowania aktorów na scenie.

  Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa i owacje na stojąco. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów ,jak i nauczycieli i zaproszonych gości. Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły, pani Danuta Skrzypecka, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Wszystkim, którzy czytają to sprawozdanie, życzymy wspaniałych i niezapomnianych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze i dedykujemy wiersz Ludwika Jerzego Kerna

Szkoda

Kiedy choinka, leśna dama,
Włoży już swoje stroje,
A w kuchni ciasto piecze mama,
Aż pachnie na pokoje,
Wszystkich ogarnia podniecenie,
Nas i sąsiadów z bloku…
Szkoda, że Boże Narodzenie
Jest tylko raz do roku.

A pod choinką dobry święty,
Co ma brodzisko mleczne,
Podarki składa i prezenty
Dla dzieci, tych, co grzeczne.
Dzieci radują się szalenie
Wśród pisków i podskoków…
Szkoda, że Boże Narodzenie
Jest tylko raz do roku.

A kiedy w końcu mama prosi
Do stołu, bo nakryte,
To jakby anioł się unosił
Nad nami pod sufitem.
Za gardło chwyta nas wzruszenie
I łezkę mamy w oku…
Szkoda, że Boże Narodzenie
Jest tylko raz do roku.

Wioleta Guzdek

Galeria zdjęć