Jasełka 2018

IMG_20181214_170030

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale też czas przedstawień, ukazujących tradycje Bożonarodzeniowe.

W tę grudniową noc to tytuł przedstawienia, które 14 grudnia o godz. 17:00 zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Aktorzy wcielili się w postaci, tj. anioły, diabły, Heroda, policjanta, wójta, nauczyciela, murarza, dzieci, św. Rodzinę. Nie zabrakło dowcipnych dialogów, ale też wzruszających i poważnych treści mających uzmysłowić, czym jest Boże Narodzenie. Innowacyjny sposób przekazu treści spowodował, że każdy młody człowiek mógł chociaż na chwile „dotknąć” magii świąt.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów jak i nauczycieli oraz zaproszonych gości, w tym emerytowanych nauczycieli i rodziców. Ogromna praca całego zespołu została doceniona długimi oklaskami i owacją na stojąco. Po zakończonym spektaklu głos zabrała pani dyrektor Danuta Skrzypecka, która podziękowała artystom oraz nauczycielom za przygotowanie fascynujących jasełek i za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę świąt Bożego Narodzenia, wszystkim występującym wręczyła drobne upominki. Pani dyrektor z wielkim wzruszeniem złożyła zebranym piękne życzenia świąteczne  i zaprosiła na kiermasz świąteczny zorganizowany przez SU, a także na słodki poczęstunek.  Był to piękny dzień, przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby tak było.

Wszystkim, którzy czytają to sprawozdanie, życzymy wspaniałych świąt Bożego Narodzenia  i dedykujemy wiersz W. Malzackiego

Wesołych Świąt”

Bez zmartwień,
z barszczem, z grzybami, z karpiem,
z gościem, co niesie szczęście,
czeka nań przecież miejsce.

A w Święta
niech się snuje kolęda
i gałązki świerkowe
niech Wam pachną na zdrowie.

a z gwiazdką
pod świeczek łuną jasną