„Jedenastkę” od innych wolę, bo mamy tu „Nockę w szkole”!

nocka-w-szkole-4c-3

„Nocka w szkole” to nasza coroczna impreza integracyjna dla klas IV. W minionym tygodniu, o godzinie 19.00 z czwartku na piątek (13 /14 października) uczniowie klasy 4c stawili się w szkole prawie w komplecie Każdy uczestnik przyniósł ze sobą śpiwór i dobry humor oraz sporo ciekawości. Uczniowie oraz opiekunowie: pani pedagog Danuta Golonka i pani Małgosia Gawron – nauczyciel wychowania fizycznego, nocowali wspólnie z uczniami w świetlicy szkolnej. Głównym zadaniem organiza­torów było zapewnienie uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Na dobry początek należało się rozgrzać i rozruszać. To zapewniła wszystkim dynamiczna gra w „zbijaka”. Emocje ostudziliśmy siadając w kręgu. Potem były zabawy i gry integrujące dzieci. Dużo śmiechu wywołała kolorowa chusta. Dzieci musiały wykazać się sprawnością, spostrzegawczością i umiejętnością pracy w zespole. Zawsze jednak nadrzędnym celem była integracja klasy, prze­łamywanie różnorodnych barier, umacnianie więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie wszystkich uczniów klasy. Przy szybkim podejmowaniu decyzji znikały wszelkie bariery czy nawet antypatie. Aby wykonać zadanie konieczna była współpraca.

Dużą niespodzianką dla uczniów był wieczorny, wspólny spacer do „Tawerny”, gdzie każdy uczestnik samodzielnie wybrał z Karty pizzę, którą lubi i złożył zamówienie u kelnera. Pizza była pyszna i milo było przy niej wspólnie pobiesiadować. Po powrocie do szkoły nikt nie myślał jeszcze o spaniu. Uczniowie postanowili zrobić niespodziankę dla swoich nauczycieli z okazji Dnia Nauczyciela. Wykonali piękne laurki, a rodzice zaangażowali się przygotowując wcześniej życzenia.

Po tak długim dniu można było wreszcie pomyśleć o spaniu. Już tylko szybka toaleta wieczorna i leżąc w śpiworach dzieci obejrzały 9 krótkich filmików z serii „Owce w sieci”, a już całkiem na dobranoc bajkową opowieść, która wielu uczniów uśpiła…

Główny cel, jakim była integracja, został jak zawsze osiągnięty. Uczniowie jednoczyli się przy wspól­nych zadaniach.

„Nocka w szkole” to też pokazanie szkoły od innej strony. Nauczycielom bardzo zależało, aby uczniowie SP 11 lubili swoją szkołę, chętnie do niej przychodzili, by była dla nich zarówno miejscem rozwoju, jak i przyjemnego, beztroskiego dzieciństwa. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce. A przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w pidżamach to też coś niezwykłego co na długo pozostanie w pamięci…

D. Golonka

Galeria zdjęć