Kampania “Słodki, słodszy…Cukrzyca!”

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza wszystkich do zapoznania się z materiałami kampanii “Słodki, słodszy…Cukrzyca!”. Głównym celem programu jest promocja zmian w stylu żywienia oraz uświadomienie Polakom jak dużo cukru spożywamy bezrefleksyjnie i bezwiednie. Trwająca pandemia koronawirusa niestety przyczyni się do wzrostu nadwagi. Powody są oczywiste: kwarantanna, praca zdalna, mniejsza aktywność fizyczna, pogorszenie stanu psychicznego. Jedną z reakcji na pogorszony nastrój czy depresję jest zwiększony apetyt, szczególnie, gdy nie wychodzi się z domu. Celem akcji Narodowego Funduszu Zdrowia jest budowanie świadomości społecznej o najczęstszych i najbardziej zgubnych nawykach, wprost przyczyniających się do otyłości oraz cukrzycy, a także uczyć nowych, korzystnych zdrowotnie wyborów.

Zachęcamy do skorzystania z materiałów przesłanych przez NFZ  oraz propozycji diet.

Szczegółowe informacje dostępne pod linkiem  https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka

oraz diety.nfz.gov.pl

Bądź świadomym konsumentem! Czytaj etykiety produktów spożywczych!

Test czynników ryzyka wystąpienia stanu przedcukrzycowego i niezdiagnozowanej cukrzycy