Konkurs ” Eko Konopnicka”

konkurs (1)

Biblioteka szkoła zachęca uczniów z klas 1-3 wraz z rodzicami i opiekunami do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie wraz z Filiami w Miechowie, Nowej Hucie, Oświęcimiu, Proszowicach i Słomnikach organizuje VIII Filialny Konkurs pt.”EKO Konopnicka – przyroda w wierszach Marii Konopnickiej”, skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Filia PBW w Oświęcimiu zaprasza do udziału w konkursie uczniów z powiatu oświęcimskiego.

Zadanie konkursowe polega na samodzielnym wykonaniu kolażu techniką trash art (sztuka ze śmieci) do jednego z wybranych wierszy Marii Konopnickiej.

Celem konkursu jest:

• promowanie twórczości Marii Konopnickiej,
• upowszechnianie czytelnictwa,
• rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci,
• poznawanie kultury języka polskiego,
• kształtowanie postaw ekologicznych i idei recyklingu,
• pobudzanie i kształtowanie wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej dzieci.

Wszelkie informacje pod linkiem: http://pedagogicznaoswiecim.pl/uncategorized/konkurs/

Regulamin EKO Konopnicka

Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 20 kwietnia 2022 r.

Serdecznie zapraszam