Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej

UkD2D12h

2 kwietnia, w dniu rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi(IBBY). Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo. Polska była organizatorem w 1979 roku. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała: szybki konkurs – połącz autora z tytułem książki, mini sesję fotograficzną, ankietę wśród nauczycieli – Ulubiona książka z dzieciństwa. Ulubioną książką z dzieciństwa wśród nauczycieli okazała się lektura szkolna – “Dzieci z Bullerbyn”, tuż za nią “Ania z Zielonego Wzgórza” i “Kubuś Puchatek”. Pojedynczy nauczyciele wskazywali także – “Wielka, większa i największa”, “Sposób na Alcybiadesa”, “Kopciuszek”, “Harry Potter, “Ferdynand Wspaniały”.

A jaka jest twoja ulubiona książka z dzieciństwa… na wasze odpowiedzi czekamy po świętach…

Galeria zdjęć