Mikołajkowa wyprawa do Krakowa klas 5a i 5b

Szopki (24)

Z okazji Mikołaja klasy 5a i 5b wzięły udział w ciekawej wycieczce do Krakowa. W stolicy Małopolski uczniowie podziwiali szopki krakowskie, zwiedzili Kościół Mariacki i podziwiali świąteczne dekoracje rozświetlające całe miasto tysiącem kolorów. Zwieńczeniem całej wyprawy była wizyta w HistoryLandzie.

HistoryLand to podróż przez historię Polski i Polaków. HistoryLand to liczne interaktywne atrakcje i 10 makiet zbudowanych z ponad miliona klocków LEGO®. Można poznać tam niezwykłe miejsca i wydarzenia związane z historią naszego kraju jak osada w Biskupinie, Drzwi Gnieźnieńskie, bitwa pod Grunwaldem, klasztor na Jasnej Górze, bitwa pod Oliwą, obrona Westerplatte, bitwa pod Monte Cassino, Stocznia Gdańska, katedra na Wawelu i krakowskie Sukiennice! Dzięki interaktywności uczniowie mieli szansę przenieść się na pola bitew i poznać zabytki oraz słynne budowle z innej perspektywy przy pomocy gogli VR. Mieli jedyna okazję zobaczyć klasztor na Jasnej Górze z lotu ptaka.

Po niesamowitej podróży w czasie przyszła kolej na trochę zabawy w specjalnej sali zabaw, gdzie uczniowie mogli sami stworzyć wymyślone przez siebie budowle z klocków. Sklep oferujący niesamowite zestawy klocków LEGO również cieszył się olbrzymim  powodzeniem. Wszyscy świetnie się bawili.

Galeria zdjęć

fot. szopek krakowskich J. Pomietlak