Mini hokeiści UKH Unia Oświęcim trzecią drużyną w Polsce

Czerkawski Cup (3)

Od czterech lat fundacja „Sport 7” Mariusz Czerkawskiego organizuje ogólnopolski turniej mini hokeja „Czerkawski Cup”.

W tym roku do eliminacji w trzech hokejowych miastach stanęło 25 drużyn z całej Polski. Spośród nich wyłoniono 9 finalistów. Wśród nich, wygrywając turniej eliminacyjny w Dębicy, znalazła się drużyna młodych oświęcimian rocznik 2008 i młodsi, uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi Nr 11.

W marcu w Warszawie na PGE Narodowym w ramach Projektu Zimowy Narodowy odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja na Lodzie Czerkawski Cup 2018.

Tegoroczna edycja była pełna świetnych meczów, wzruszeń i radości, zwrotów akcji i zmian wyników. Zawodnikom towarzyszyli rodzice, opiekunowie i publiczność, która licznie dopisała. Przez kilka godzin wejście na lodowisko było otwarte dla gości z, zewnątrz, którzy mogli zobaczyć zarówno mecze kwalifikacyjne, jak i rundę finałową. Prestiżowi turnieju dodała wizyta Ministra Sportu i Turystyki Pana Witolda Bańki oraz Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego – Andrzeja Kraśnickiego.

Nasi mini hokeiści poprawili swój ubiegłoroczny wynik z tego turnieju.

W poprzedniej edycji Czerkawski Cup zajęliśmy 4 miejsce, w tym roku przegraliśmy dopiero w rzutach karnych mecz o wielki finał, a meczu o 3 miejsce wygraliśmy z drużyną Tyskie Lwy 4:2.

Najlepszym zawodnikiem UKH Unia Oświęcim wybrany został Antoni Noworyta.

Zwycięzcą Finałowego Turnieju IV edycji Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2018 została drużyna ŁKH Łódź. Drugie miejsce zajęła drużyna JKH GKS Jastrzębie, a trzecie UKH Unia Oświęcim.

Miejsca w kolejności od 4-go do 9-go zajęły: MOSM Tychy, KH Legia Warszawa, MMKS Podhale Nowy Targ, UKS Olivia 17 Gdańsk I, MUKS Orlik Opole, MKS Cracovia Kraków

W tym roku eliminacje do V edycji turnieju „Czerkawski Cup” odbędą się także na oświęcimskim lodowisku.  Będziemy gościli na naszym lodowisku pana Mariusza Czerkawskiego i Wojciecha Tkacza, którzy poprowadzą dla naszych zawodników pokazowy trening.

Skład UKH Unia Oświęcim: BIK Nataniel, RYDZOŃ Kacper, WANAT Aleksander, KOT Radosław, OLEJARZ Jakub,NOWORYTA Antoni,PŁATACZ Piotr,PŁATACZ Paweł,KUSAK Piotr,WIŚNIOWSKI Mateusz,RAŁ Oliwier,MALINOWSKI Igor,KOŚCIELNIAK Franciszek, POŁĄCARZ Jan, SZEWCZYK Dominik

Trenerzy: PIECHA Robert, GAŁUSZKA Małgorzata

Galeria zdjęć