“Mitologia bez tajemnic – projekt edukacyjny

mit47

W dniu 5 marca klasy 5 świętowały zakończenie projektu pt. Mitologia bez tajemnic,którego celem było zainteresowanie uczniów tematyką mitów i zmotywowanie ich do czytania. Realizacja projektu trwała 5 tygodni. Uczniowie przygotowali:
1. Prezentacje multimedialne: Historia starożytnej Grecji, Sztuka starożytnej Grecji, Mitologia w naszym języku, Od skrzydeł Ikara do promów kosmicznych
2.Autoprezentację wybranego boga.
3.Portret Ariadny z włóczki,wyjaśnienie znaczeń frazeologizmów mitologicznych.
4.Grę planszową z motywem przewodnim „Dwanaście prac Herkulesa”
Piątoklasiści pięknie przebrani za bogów i boginie, z atrybutami w dłoni, w ciekawy sposób opowiadali o sobie, o swoim pochodzeniu przygodach. Ciekawe i pełne emocji autoprezentacje przeniosły nas na chwilę w starożytny świat. Zapewne te „boskie” występy zostaną zapamiętane na długo! Projekt zrealizowano w ramach NPRCz.

Galeria zdjęć