Młodzi hokeiści Unii wygrali turniej w Szwajcarii

SZWAJCARIA(1)

W dniach 03.04-05.04.2015 młodzi hokeiści U-11 UKH Unii Oświęcim brali udział w turnieju w Champery. Oprócz Unii drugą drużyną z Polski był zespół MMKS Podhale Nowy Targ. Pozostali uczestnicy to drużyny ze Szwajcarii – S.C. Bern, HC Portes du Solei Champery, HC Yverdon, HC Montey-Chablais i Francji – Les Aigles de Nice i Villard de Lans.

W pierwszej części turnieju uczestnicy grali „każdy z każdym” a każdy mecz trwał 20 minut czystego czasu gry. Po dwóch dniach najlepszą okazała się drużyna UKH Unia Oświęcim, która wygrała 5 spotkań, a dwa zremisowała. W ostatnim dniu drużyny rozegrały „play-off” w zależności od zdobytego miejsca po rundzie zasadniczej. W pierwszej czwórce znalazły się dwie drużyny z Polski, które zmierzyły się ze sobą w półfinale. W meczu grupowym padł remis 1-1 jednak półfinał pokazał, że lepszą drużyną jest zespół Unii, który pokonał Podhale 4-0. W meczu finałowym, który trwał 2×15 Unici zmierzyli się z zespołem Villard de Lans z Francji, z którym w meczu grupowym wygrali 7-1. Finał przebiegał podobnie, a młodzi hokeiści Unii całkowicie dominowali na lodzie odnosząc najwyższe zwycięstwo w turnieju 10-1.

Wyjazd na turniej był możliwy dzięki byłemu hokeiście z Polski, który od 4 lat mieszka w Szwajcarii Andrzejowi Świstakowi oraz Grzegorzowi Pidło, który oprócz grania pomaga w szkoleniu młodych hokeistów z Champery.

Wyniki UKH Unia Oświęcim: Unia – Nice 5-0; Unia – HC Yverdon 5-0; Unia – Podhale 1-1; Unia – HC Montey 2-2; Unia – HC Portes du Solei 5-0; Unia – S.C. Bern 3-1; Unia – Villard 7-1. Półfinał Unia – Podhale 4-0; finał Unia – Villard 10-1.

Tabela po dwóch dniach:

  1. UKH Unia Oświęcim 12 pkt
  2. HC Portes du Solei Champery 9 pkt
  3. Villard de Lans 9 pkt
  4. MMKS Podhale Nowy Targ 9 pkt
  5. HC Yverdon 7 pkt
  6. S.C. Bern 5 pkt
  7. HC Montey-Chablais
  8. Les Aigles de Nice

W meczu o 3 miejsce Podhale pokonało gospodarzy turnieju po rzutach karnych.

Skład UKH Unia Oświęcim – Bramkarze – Mąsior Adam, Gąsior Adrian – Łukawski Kacper, Długozima Kacper, Zdanowicz Łukasz, Kot Anna, Klaja Kacper, Pencko Miłosz – Kusak Michał, Wawrzkiewicz Dawid, Włodara Olaf, Wilk Daniel, Smrek Emil, Wojtarowicz Wiktor

Trenerzy – Piecha Robert, Urbańczyk Włodzimierz

Galeria zdjęć