Noc Bibliotek 2022

Nocka 2022

“To się musi powieść” … i powiodło się wszystko. Pod takim hasłem uczniowie klas 3 nocowali w szkole uczestnicząc tym samym w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Co to była za wyjątkowa noc. Po zebraniu uczniów o godz. 20.00 wszyscy udali się do nowo powstałej pracowni Montessori, gdzie przygotowaliśmy małe co nieco. Wspólnymi siłami upiekliśmy muffinki. Następnie każdy uczestnik przygotowywał dla siebie kolację. Ale to była uczta. Nie zabrakło kanapek, tostów, sałatek i słodkich przekąsek. A wszystko po to, aby uczestnicy mieli siłę na zabawę w detektywów i rozwiązywanie zagadek. Motywem przewodnim była praca detektywów – bohaterów serii książek “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.” Uczniowie rozszyfrowywali hasła, układali książki na półkach, poszukiwali odpowiedzi, rysowali i wykreślali hasła, szukali kolejnych wskazówek. Każde dobrze rozwiązane zadanie kierowało uczniów do innej sali, co przyczyniło się do nocnego zwiedzania szkoły. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że szkoła nocą wygląda zupełnie inaczej. Po zakończonych poszukiwaniach przyszedł czas na wieczorną toaletę i seans filmowy. Organizator na tę okazję wybrał film “Biuro detekwywistyczne Lassego i Mai – Pierwsza tajemnica.” Bardzo późna pora nie przeszkodziła uczniom wytrwać do końca seansu. Gorzej było z poranną pobudką. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni opuszczali mury szkoły bladym świtem.

Galeria zdjęć