Pierwsza Noc w Bibliotece za nami!!!

noc

Ależ to była niezapomniana noc! Punktualnie o 20.00 w progi biblioteki zawitali pierwsi, zaproszeni uczniowie. Zaproszenie na Noc w Bibliotece było nagrodą za wysokie czytelnictwo. Z plecakami, śpiworami i uśmiechami na twarzy dzieci oczekiwały na tę jedyną w roku noc z przygodami. A atrakcji było bardzo wiele. Najpierw uroczyste powitanie i przekazanie informacji związanych z bezpieczeństwem podczas trwania imprezy. Następnie powitaliśmy gościa – Panią Katarzynę – dietetyka. Pod jej czujnym okiem i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zdrowego odżywiania, uczniowie przygotowywali wspólną kolację. Była przy tym super zabawa. Kanapki z twarogiem, pomidory, ogórki sałata – samo zdrowie. Po wspólnym posiłku, aby za bardzo się nie rozleniwić, odbył się literacki pokaz mody. Uczestnicy nocki prezentowali przygotowane przez siebie stroje przedstawiające bohaterów literackich i filmowych. Pokaz przy podkładzie muzycznym zakończył się kilkunastominutową zabawą taneczną. Kolejnym punktem programu były nocne podchody po szkole. Uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy i każda zmagała się z zadaniami logicznymi, literackimi oraz ćwiczeniami fizycznymi, aby zdobywać cenne punkty. Na koniec, każda drużyna robiła pamiątkowe zdjęcie. Ostatnim elementem imprezy był seans filmowy. W piżamach, pod kocami lub śpiworami zmęczeni już uczniowie, relaksowali się podczas pokazu filmu “Magiczne drzewo.” Mimo bardzo późnej pory, nie wszyscy chętnie szli spać. Ale przecież w czasie imprezy nie może zabraknąć czasu na nocne pogaduchy do poduchy. Wczesnym rankiem, po niewielkiej ilości snu, uczestnicy zostali odebrani przez swoich rodziców. Mamy nadzieję na powtórkę za rok. Zachęcam więc do czytania!

Galeria zdjęć