Nocka w Szkole

W nocy z 22 na 23 listopada odbyła się VIII edycja Nocki w szkole. Impreza ta od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jej głównym celem jest integracja klas czwartych.

Wieczorem rodzice przyprowadzili swoje pociechy do szkoły i pozostawili je pod opieką nauczycielek i pedagogów. Uczniowie z wypiekami na twarzy oczekiwali na zdarzenia tej niezwykłej nocy. Po pożegnaniu rodziców rozpoczęła się rywalizacja sportowa, m.in. układanie napisów i różnych kształtów z ciał, następnie były wyścigi w rzędach z coraz większym stopniem trudności. Rywalizację sportową wygrała klasa hokejowo-siatkarska 4 c. Brawo za świetną współpracę.

Następnie dzieci zostały podzielone na kilka mniejszych grupek (z różnych klas). Ich zadaniem było ułożenie rymowanki o nocce w szkole, rozwiązanie rebusów, zagadek, krzyżówek związanych z różnymi przedmiotami szkolnymi. Po wysiłku intelektualnym przyszedł czas na dyskotekę. Królowały najnowsze przeboje, w tym piosenki Kamila Bednarka. Podczas zabawy pani wuefistka bardzo chciała nauczyć dzieci tańca belgijskiego. Po wielu nieudanych próbach… udało się, taniec wykonany. Nawet najlepsza zabawa musi się kiedyś skończyć. Przyszedł czas na kolację, podczas której dzieci poznały wyniki rywalizacji i otrzymały pamiątkowe dyplomy. A później przebrane w piżamy, umyły ząbki i położyły się na dość twardych posłaniach w sali gimnastycznej, która stała się ich sypialnią. Tej nocy śniły o niezwykłych przygodach, które przeżyły w zaczarowanej i tajemniczej szkole, która za dnia wygląda zupełnie inaczej.

Główny cel, jakim jest integracja uczniów, został osiągnięty. VIII edycja Nocki w Szkole już za nami, za rok kolejne czwarte klasy przekonają się, jaka jest Jedenastka nocą…