Nocka w szkole 2015

Nocka w szkole (137)

W nocy z 13 na 14 października uczniowie klas czwartych sprawdzali, czy nasza szkoła jest im przyjazna tylko w dzień, czy również w nocy. Kolejna „Nocka w szkole” była przez nich wyczekiwana z wielką niecierpliwością. O godz. 18 30 rodzice przyprowadzili swoje pociechy i oddali je w ręce wychowawców klas i pedagogów. Impreza ma charakter integracyjny, dlatego na początku uczniowie brali udział w różnorodnych zabawach umysłowych i plastycznych, które wymagały z jednej strony bardzo twórczego podejścia, z drugiej – aktywnej współpracy. Następnie pani pedagog przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, ilustrując kolejne zagrożenia krótkimi filmikami edukacyjnymi z serii „Owce w sieci”. Ten sam problem podjęli zaproszeni goście – dwaj policjanci z oświęcimskiej komendy. Mamy nadzieję, że fachowe rady i wskazówki przekazane przez mundurowych strażników prawa pomogą naszym uczniom ustrzec się przed pułapkami wirtualnego świata.
Kolejne zadanie, które czekało na czwartoklasistów miało charakter literacko-aktorski.
Grupy miały przeczytać, a następnie przedstawić wybrane sceny z życia ulubionego literackiego bohatera – Mikołajka. Przedstawione interpretacje zapowiadają niejeden drzemiący w naszych dzieciach talent i reżyserski, i aktorski. Wystąpienia teatralne okazały się bardzo wyczerpujące, dlatego następnym punktem programu była kolacja, po której uczniowie znowu spotkali się z Mikołajkiem, tym razem śledząc losy tego sympatycznego bohatera i jego kolegów podczas oglądania filmu. Po filmie pani pedagog zarządziła wieczorną toaletę, która z konieczności była nico powierzchowna. Niektóre buzie były już śpiące, więc zapędzenie do łóżek nie było nawet takie trudne, mimo że „łóżka” do wygodnych nie należały. Na szczęście nikt nie zwrócił na to uwagi. O północy słychać już było tylko spokojne posapywanie przez sen zmęczonych czwartoklasistów.
Pobudka była wczesna, a po niej już tylko śniadanie, sprzątanie i skok w ramiona wytęsknionych rodziców.
Cieszymy się bardzo, że kolejne klasy czwarte przekonały się, że „Jedenastka” jest przyjazna uczniom zawsze – niezależnie od pory dnia i nocy.

Galeria zdjęć