Nocka w szkole 2017

Nocka w szkole 2017 (7)

„Było super!” – tak uczniowie klas czwartych podsumowali tegoroczną imprezę integracyjną NOCKA W SZKOLE, która odbyła się z piątku na sobotę (z 3 na 4 listopada). W piątek o godzinie 18.30, po czułym pożegnaniu z rodzicami, czwartoklasiści (pod opieką wychowawców: p. Joanny Kotlarczyk, p. Magdaleny Kopali, p. Katarzyny Klich i pedagogów szkolnych: p. Danuty Golonki i p. Jolanty Drabczyk) rozpoczęli swoją niezwykłą noc w szkole.

Na początku uczestniczyli w międzyklasowych zawodach. Mistrzem współpracy podczas zabaw sprawnościowych okazała się klasa IV a. Następnie, w losowo utworzonych grupach, rywalizowali w konkurencjach: plastycznej, sprawnościowej, rozgrywek umysłowych (rozwiązywali rebusy, krzyżówki, zagadki tematycznie nawiązujące do powiedzenia „strachy na Lachy”). Wykazali się sprawnością, spostrzegawczością, umiejętnością współpracy w zespole.

Po zmaganiach intelektualno – sportowych przyszedł czas na wyczekiwaną kolację. Pizza „w towarzystwie” atmosfery życzliwości, zabawy, także pysznej malinowej herbaty, smakowała wyjątkowo, podobnie jak wyśmienite ciasta, ciasteczka upieczone przez mamy uczniów. Wieczorne tańce dyskotekowe pozwoliły nawiązać nowe kontakty, zbić kalorie. Nauka tańca belgijskiego, po wielu nieudanych próbach, w końcu zakończyła się sukcesem.

Po wieczornej toalecie i magicznej podróży w świat bohaterów filmu „Mały Książę” dzieci wtuliły się w śpiwory.

Cel imprezy – umacnianie więzi, podkreślenie ważkości współpracy i konstruktywnego działania w zespole, zapewnienie uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń, został osiągnięty.

Katarzyna Klich

Galeria zdjęć