Pełen wrażeń tydzień w klasach I-III

Funzeum

„Ale to był fajny tydzień!” – tak uczniowie klas młodszych podsumowali ostatni tydzień września. A działo się wiele.

We wtorek, 27 września, uczniowie klas 1-3 obejrzeli (wystawiony w  Oświęcimskim Centrum Kultury, a przygotowany przez  Wrocławski Teatr IN-ART) spektakl „Pinokio”. Dzieci urzekła niezwykle pouczająca historia drewnianego pajacyka, który w czarodziejski sposób zamienił się w zwyczajnego  chłopca, zachwyciły barwne kostiumy aktorów, piękne maski, urocze lalki.

W czwartek, 29 września, była wycieczka do  Funzeum w Gliwicach.  Pod opieką przewodnika uczniowie zwiedzali wystawy inspirowane magią kolorów i światła. Uczestniczyli w warsztatach w interaktywnej Rysilandii – krainie, gdzie w wirtualnej rzeczywistości ożywały pokolorowane (na papierze) przez dzieci zwierzęta. W strefie zabaw szczególnie atrakcyjnymi miejscami okazały się: pajęczynowy plac zabaw, basen z piłeczkami. Funzeum zaoferowało uczniom radość i moc wrażeń.

W piątek, 30 września, świętowano Dzień Chłopaka. Były życzenia i prezenty – niespodzianki.

Galeria zdjęć