“POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE”

5

 

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to,

czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Miło nam poinformować, że pięcioro wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 13 stycznia 2019 r. Hasło tegorocznego finału to: POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

Wolontariusze: Inez, Małgorzata, Oliwia, Piotr, Sara spotkali się o godz.8:30 w niedzielę,13.01.2019r. i rozpoczęli kwestowanie w okolicy kościoła w Brzezince. Zbiórka trwała kilka godzin. W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować księdzu proboszczowi z kościoła Matki Bożej Królowej Polski- Józefowi Święcickiemu, który widząc zmarzniętych wolontariuszy, zaprosił ich do kancelarii na gorącą herbatę i ciasto. Potem wolontariusze przyjechali na Osiedle Chemików, gdzie kontynuowali zbiórkę.. W godzinach popołudniowych zakończyli kwestowanie. Po rozliczeniu puszek okazało się,że zebrali ponad dwa tysiące zł. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za tak hojne datki. Będziemy grać z Orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej!.