Program “Aktywna Tablica”

Drukowanie

Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”. Nasza szkoła przystąpiła do programu w tym, roku szkolnym. Jednym z wymagań do realizacji programu jest przeprowadzenie lekcji otwartej dla nauczycieli z innych placówek objętych programem z wykorzystaniem tablicy interaktywnej lub monitora interaktywnego. Taka lekcja w naszej szkole odbyła się 27 kwietnia. Uczestniczyli w niej nauczyciele z SP nr1, SP nr 4, SP nr 9. Lekcję przeprowadzono w klasie 3e, a jej temat brzmiał “Polska -moja ojczyzna”. Uczniowie pracowali na tablicy interaktywnej z wykorzystaniem specjalnych aplikacji. Na podsumowanie mieli możliwość, wspólnie z zaproszonymi gośćmi zagrać w interaktywny teleturniej “Milionerzy”.

Galeria zdjęć