Przyjemne z pożytecznym, czyli Dzień Chłopaka w klasie 5a

prazone-5a-10

W czwartek, 29 września uczniowie klasy 5a pod opieką wychowawczyni i pani bibliotekarki obchodzili klasowy Dzień Chłopaka. Przy fantastycznej pogodzie najpierw uczestniczyli w grach i zabawach sportowych. Mecze siatkówki i piłki nożnej tak zaostrzyły apetyty, że prażone przygotowane w restauracji przy ulicy Zaborskiej smakowały wybornie. Następnie przyszedł czas na rozrywki umysłowe. Wybrane losowo grupy przygotowywały propozycje atrakcyjnych tras spacerowych po naszym mieście. Każda z grup zaopatrzona w plan Oświęcimia rysowała na nim swoją trasę, pamiętając, by była ona bogata w zabytki i ciekawe miejsca. Należało również opisać swoją trasę. Wszyscy wywiązali się z tego zadania znakomicie. Po prezentacji tras uczniowie poznali legendy  związane z naszym miastem. Mrożące krew w żyłach historie zachęcały, by odwiedzić miejsca z nimi związane. Dzieci uczestniczyły również w zabawach językowych i  układały wesołe wierszyki. Na koniec chłopcy otrzymali słodkie upominki i już wszyscy mogli wracać do szkoły.

Tak przeżyty Dzień Chłopaka pokazał, że można z powodzeniem łączyć naukę z dobrą zabawą.

Galeria zdjęć