Spotkanie pierwszoklasistów z funkcjonariuszami Policji

6

13 października odbyło się spotkanie pierwszoklasistów z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Goście interesująco przeprowadzili warsztaty z zakresu bezpieczeństwa, zapoznali uczniów z atrybutami zawodu policjanta. Spotkanie stało się okazją do zadawania przez dzieci pytań, zaprezentowania gościom wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa, także inspirowanych tym tematem prac plastycznych, rozbudziło ciekawość, zachęciło uczniów do aktywności, eksperymentowania. Po wizycie gości pierwszoklasiści, dzięki eksperymentowi, odkryli ciekawą właściwość lustra i niczym detektywi rozszyfrowali  tajne wiadomości. Z prezentacji filmowej dowiedzieli się, co to  jest daktyloskopia, poznali wybrane techniki zabezpieczania śladów; mieli okazję zebrać odciski swoich palców, porównać je ze śladami koleżanek i kolegów, wyciągnąć wnioski. Zorganizowane sytuacje edukacyjne umożliwiły dzieciom samodzielne działanie, poszukiwanie rozwiązań, czerpanie radości z własnej aktywności, wpisywały się w ramy innowacji  „Pytam, tworzę, eksperymentuję i więcej się dowiaduję”.

Galeria zdjęć