Spotkanie pierwszoklasistów z panią pielęgniarką

IMG_20211214_111659

14 grudnia odbyło się spotkanie pierwszoklasistów z panią pielęgniarką. Stało się ono okazją do bliższego poznania przez dzieci gościa – osoby szkolnej pielęgniarki, jej roli w szkole, wykonywanego przez nią zawodu, także okazją do poszerzenia wiedzy, nabycia praktycznych umiejętności.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega praca pielęgniarki, jakie atrybuty towarzyszą temu zawodowi, jak ważne jest przestrzeganie higieny, jak wyposażona jest apteczka, jak właściwie zabandażować rękę czy palec.
Podczas ćwiczeń praktycznych pierwszoklasiści  wykazali się umiejętnością bandażowania, czyszczenia zębów, prawidłowego mycia rąk.

Wizyta gościa rozbudziła ciekawość poznawczą uczniów, dlatego po wizycie pani pielęgniarki kontynuowano temat  zdrowia.
Dzięki eksperymentom dzieci uświadomiły sobie, jak przenosi się infekcja oraz dowiedziały się, co robić, żeby nie zarażać samemu, ale też, żeby się nie zakazić od innych. Szczególne zainteresowanie wzbudziła prezentacja, podczas której uczniowie zobaczyli, jak wyglądają różne wirusy ( w tym koronawirus), dowiedzieli się, dlaczego są tak niebezpieczne dla człowieka.

Zorganizowane sytuacje edukacyjne stały się inspiracją do pracy plastycznej (każde dziecko wykonało z włóczki wirusa), wpisywały się w ramy innowacji Pytam, tworzę, eksperymentuję i więcej się dowiaduję.

Galeria zdjęć