Spotkanie pierwszoklasistów z pedagogiem szkolnym

IMG_20211103_211227

29 października pierwszoklasiści uczestniczyli w spotkaniu z pedagogiem szkolnym. Na początku  wysłuchali historii o sympatycznym króliku – bohaterze książki Rikuś, która stała się inspiracją do przeprowadzenia przez panią pedagog pogadanki na temat tolerancji, akceptacji, relacji rówieśniczych, roli pedagoga w szkole.
Po wizycie gościa kontynuowano temat relacji międzyludzkich w kontekście istniejących powiedzeń. Dzieci dowiedziały się, że o osobach, które są swoimi przeciwieństwami mówi się, że są niczym woda i ogień, a o tych, którzy nie tylko kiepsko się porozumiewają, ale są także sobie obojętni i nie mają kontaktu – niczym woda i oliwa.
Wykonane eksperymenty pokazały, dlaczego porównuje się ludzi do wody i oliwy. Zaplanowane działania edukacyjne wpisywały się w ramy innowacji Pytam, tworzę, eksperymentuję i więcej się dowiaduję.

Galeria zdjęć