Spotkanie z Aresem – psem przewodnikiem i ratownikiem

2014 spotkanie z Aresem (15)

W dniu 03.11.2014 r. gościliśmy w naszej szkole Pana Macieja Cienkosza oraz psa Aresa z przewodnikiem. Pan Maciej jest instruktorem w ośrodku szkolenia psów „DOGPARK”. Zaproszeni goście uczyli uczniów klas pierwszych jak należy zachowywać się w obecności psa i czego nie wolno robić, aby psa nie sprowokować. Pan Maciej opowiadał o psich zwyczajach i zaprezentował pozycję obronną, którą należy przyjąć w momencie ataku psa. Dzieci dowiedziały się, że każdy pies ma instynkt, którym posługuje się w trudnych warunkach. Ares to pies wyszkolony i dobrze ułożony. Pokazał nam wiele sztuczek, których się już nauczył. Na koniec zajęć Pan Maciej pozwolił chętnym dzieciom pogłaskać i nakarmić Aresa z ręki.

Galeria zdjęć