„Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”

W roku szkolnym 2015/2016 świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie
„Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy II edycja”.
W ramach konkursu wykonaliśmy następujące zadania:
1. „Savoir vivre w szkole”- wspólnie opracowywaliśmy Kodeks Dobrych Manier Ucznia. Dzieci uczyły się tego, że kultura osobista jest wizytówką każdego.
2. „Bezpieczne zabawy zimowe”- uczniowie wykonywali różnymi technikami prace plastyczne, których celem było kształtowanie umiejętności ciekawego i bezpiecznego sposobu spędzania wolnego czasu w zimie.
3. „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”- razem wykonywaliśmy karmniki, ozdabialiśmy je, a następnie napełnialiśmy ziarnami dla ptaków. Uczestniczyliśmy także w zbiórce karmy i koców dla zwierząt mieszkających w schronisku.
4. „Karnawał w szkole”- podczas zajęć świetlicowych przygotowywaliśmy maski, elementy strojów karnawałowych, dekoracje, a później wspólnie uczestniczyliśmy w zabawie karnawałowej, podczas której uczniowie prezentowali swoje prace.

Więcej informacji dotyczących regulaminu oraz zadań konkursowych można znaleźć na https://spe.edu.pl

Galeria zdjęć